Başkan’dan ders gibi uyarı

Başkan'dan ders gibi uyarı

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı açıklamada, yeni yapılan kaldırımlara araçlarını parkedenlere ders niteliğinde bir uyarı yaptı.

01 Ocak 2016 - 20:36

Başkan Türe, kıt imkanlarla ve vatandaştan alınan vergilerle yapılan kaldırımlara bilinçsizce araç parkeden sürücülere sert çıktı. Anamur Belediyesi web sitesinden paylaşılan yazılı açıklamada, yapılan uyarılara rağmen bu tür davranışların sürdüğünü belirten Türe'nin açıklaması şöyle;

''Belediyemiz tarafından kıt imkânlar değerlendirilerek Anamur’u modern bir şehir yapma çabamız duyarsız insanlarca baltalanmaya çalışılmaktadır. Kaldırım çalışmalarımızın başladığı yaklaşık 15 günlük sürede her gün belediye anons sisteminden defalarca anons edilmesi ve cep mesajı sistemiyle yasal işlem yapılacağı konusunda bilgilendirmelere rağmen bazı insanlar yeni yapılan kaldırımlara araç park etmekte, kaldırım üzerinden araç geçirmekte ve kaldırım taşlarına zarar vermektedir.

Kıt imkânlarla, vatandaşın vergileriyle döşenen bu kaldırımlar hepimizin ortak malıdır. Hiç kimsenin kaldırımlara araç çıkarmaya, kırmaya, çatlatmaya, zarar vermeye hakkı yoktur. Aksini yapanlar ile ilgili yasal işlemlerin başlatılacağını daha önceden de duyurmuştuk, tespit edilen araçlara yasal işlem yapılmıştır. Bundan sonra da aksi yönde ısrarcı davranan araç sahiplerine yasaların verdiği en ağır cezalar uygulanacaktır.

Anamur için seçilen zarif, modern kaldırım taşları Kamu Malı olmasının yanında Anamur’a kıt imkanlarla,hatta imkansızlıklarla kazandırılmaktadır. Kaldırım taşlarına zarar vermek geleceğimize, Anamur’a, Anamurlular’a zarar vermektir. Hiçkimsenin buna hakkı yoktur. Art niyetle zarar vermek ve aksini yapmak hainliktir.

Son olarak yasal işlemlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan, esnafımızdan kaldırımlarımızın korunmasına yönelik destek ve duyarlılık beklemekteyiz. Tabi ki bu konuda çok duyarlı davranan hemşehrilerimiz, esnaflarımız var. Onlara da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Vatandaşlarımızın araç, motorbisiklet, eşya konulması gibi kaldırım işgallerine karşı Zabıta Müdürlüğümüze ait 814 11 15 dahili 1114 numaralı telefonlara ve Alo 153’e ihbarda bulunabilirler.

Anamur hepimizin, yapılan hizmetler hepimizin, çocuklarımızın, geleceğimizin...

Lütfen sahip çıkalım.''

Bu haber 1773 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • YUSUF YILDIRIM
    4 yıl önce

    Maalesef her yerde var bu duyarsız insanlardan özellikle engelli rampasının önüne park eden araçlar trafikten men edilmeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersinli Genç Canına Kıydı, Sevenlerini Kahretti!
Mersinli Genç Canına Kıydı, Sevenlerini Kahretti!
Mersin'de Acı Olay, Talihsiz Gencin Parmakları Parçalandı
Mersin'de Acı Olay, Talihsiz Gencin Parmakları Parçalandı