Mersinli’nin Toplu Taşıma Çilesi

Mersinli'nin Toplu Taşıma Çilesi

03 Ocak 2016 - 22:15 - Güncelleme: 03 Ocak 2016 - 22:37
loading...

Toplu taşıma araçlarını kullanan  Mersin'li vatandaşların şikayetleri bir türlü bitmiyor. Kural tanımayan bazı minibüs ve dolmuş şoförleri  Mersin'de çoğu zaman vatandaşları çileden çıkartıyor.

Mersin'de kural tanımayan  bazı minibüs ve dolmuş şoförleri, kazalara neden olurken vatandaş ne yapacağını bilemiyor.

Çoğu zaman kazalara neden olan şoförlerin duraklara girmek için kendi şeritleri dışındaki şeritleri ihlal etmesi, kırmızı ışıkta yolcu alıp indirmesi, hız sınırlarına uyulmaması  ve özellikle de müşteri kapma çabası içinde vatandaşların daha araca adım atmadan şoförlerin aracı hareket ettirmesi, insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seriyor. Vatandaşlar yetkililerin bu olaylara müdahale etmesi görüşünde birleşiyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, hatalı olan şoförleri yetkililere bildirmeli, yetkililerin de bu şoförlere hatalarını tekrarlamamaları için caydırıcı cezalar vermelidir görüşünü paylaşıyor.

Minibüs ve dolmuşları kullanan şoförler, gelişi güzel işe alınmamalı sadece ehliyet kriteri yeterli olmayıp eğitimli ve sertifika sahibi belli kriterleri yerine getirmiş kişilerden seçilmesi, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların ortak  istekleridir.

Bu haber 2812 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şarkıcı Fatih Bulut Mersin'e Geliyor
Şarkıcı Fatih Bulut Mersin'e Geliyor
Mersin'de Ekmek Fiyatlarında Farklılık Tepki Çekiyor!
Mersin'de Ekmek Fiyatlarında Farklılık Tepki Çekiyor!