10 Kasım ve Atatürk'e mektup
İsmail Şimşek

İsmail Şimşek

[email protected]

10 Kasım ve Atatürk'e mektup

09 Kasım 2019 - 21:02 - Güncelleme: 19 Kasım 2019 - 20:46

Sevgili Önderim,                                 

Balkanlar’dan, Trablusgarp’a, Çanakkale’den Galiçya’ya yedi düvele direnen nafiz vücudunuzu, ebediyete uğurlayalı tam 81 yıl oldu.

Geçen haftalarda bundan on yıllarca önce 29 Ekim’de diktiğiniz,  millet olarak  birlikte büyüttüğümüz Cumhuriyet fidanımızın 96.yılını kutladık. Geçmişimizle maziyi, geleceğimizle atiyi kucaklayan, 96 yıllık dev çınar edasıyla gölgesinde farklı fikirler zemininde 82 milyonun tüm farklılıkları ile  birlikte yaşadığı bir iklimi barındıran;  fikri hür, vicdanı hür  manifestosunun fikri temelini oluşturan ve adı Cumhuriyet olan bu kıymetli müktesabatı bize kazandırdığınız için 82 milyon olarak   tüm  varlığımızla size minnettar olmamız gerektiğini bir kez daha idrak ettik.

Ebediyete intikalinizin 81.yılında, sevgi ve hüznü birlikte yaşarken,  savaşını vererek emanet ettiğiniz bu kadim vatana, kendi zamanınızın o bilindik sırtlan refleksli emperyalist güçlerin, o günlerden farklı olarak  savaşları daha kolay ve acımasız hale getiren yeni nesil geliştirilmiş silahlarıyla kullanım kılavuzu olarak kendilerine tahsis edip techiz ederek donattıkları aparat terör oluşumlarını kullanarak  100 yıl sonra adeta yeniden çullanmaya çalıştıklarına şahit oluyoruz.

Oysa tüm bunlara karşın bu gün 2200 yıllık kadim geçmişin mirasçısı olan bu millet; ecdadından aldığı fıtrat doğrultusunda  hemen güneyinde inşa edilmeye,  emperyalistlerin değirmenine su taşımaya formatlanmış kullanışlı  garnizon terör  oluşumları ve bunu inşa etmeye çalışan kolonyalist anlayışa  askeri ve diplomatik zeminde kendi ürettiği yerli malı silah ve lojistik potansiyeliyle adı konmamış yeni bir kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor.

Siz ve silah arkadaşlarınız ve bu asil millet, bu vatanı kolay kazanmadı. Bizde bize düşeni yaparak gerekirse tüm varlığımızla bu aziz vatanı her an savunmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Tıpkı o günlerde olduğu gibi bu günde millet olarak zafere olan  imanımız ve inancımız tamdır.

Nafiz vücüdunuz darı bekaya irtihal etmiş olabilir ancak sözümüz olsun!

Kökü mazide olan atiyi inşa etme fikirleriniz ve bu fikirler üzerinde yükselen ulu çınarımız ve vazgeçilmez müktesebatımız ‘’ Cumhuriyet,  ilelebet payidar kalacaktır! ’’

Ruhunuz şad olsun!

Saygı ve özlemle…

Bu yazı 2518 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar