AK Belediyecilik Nedir? Ne Değildir?
Mustafa MIZRAK

Mustafa MIZRAK

SEVGİ SOFRASI

AK Belediyecilik Nedir? Ne Değildir?

29 Ekim 2018 - 22:20

Ak Belediyecilik hizmet belediyeciliğidir, çocuğun, gencin, kadının, yaşlının ve emeklinin darda ve zorda olanının yanında olan bir belediyecilik anlayışıdır. AK Belediyecilik hizmet belediyeciliği anlayışı taşır.

Ak Belediyecilik Toplumu kucaklayan, çevreyi ve dokuyu kucaklayan bir anlayışla hizmet yapan bir anlayıştır. Ak Belediyecilik hizmetleri ile Mersin ve ilçeleri Türkiye'nin lokomotifi olacak. Birlik ve beraberlik içinde, en ücra köşeden en üst makama kadar, hizmetler sağlıklı ve koordineli bir şekilde devam edecek.

Ak Belediyecilik halkın günlük yaşamını kolaylaştıracak akıllı projeleri uygulayarak, ulaşımdan güvenliğe, çevreden sosyal yaşama kadar köklü değişiklikler yapmayı hedefler. Ak Belediyecilik Akıllı belediyecilik uygulamasıyla estetik kentler yaratmayı hedefleyen bir belediyecilik anlayışıdır. Bunun örnekleri Ak Belediyecilikle yönetilen illerimizde devam etmektedir. AK Belediyecilikte estetik şehirplanı çerçevesinde,  katlı otoparklar yapılacak.

AK Belediyecilik anlayışı, sosyal belediyecilik anlayışıdır. Ak Belediyecilik anlayışı ile insanlarımızın elinden tutacak, el uzatmadık hiçbir birey bırakılmayacak.Ak Belediyecilikle yerel yönetimlere taşınan

Ruh canlandırılacak.

Belediye başkanları zamanlarının büyük bölümünü vatandaş ile geçirecek. Başkanlar esnafı ziyaret edip sabah çayını esnaf ile içip kahvaltısını yapacak.  Resmiyetten uzak durulacak. Halktan kopuk bir görüntünün oluşmasına asla izin verilmeyecek.

Ak Belediyecilikte başkanlar vatandaşın her zaman ulaşabileceği, sorunlarını dinleyebileceği mesafede olacak.  Haftanın belli günleri halk günü yapılacak. Herkes randevusuz gelip sorunlarını anlatacak. Sorunların çözülmesi için anında talimat verilip, takip edilecek.

Ak Belediyecilikle Yardıma ihtiyacı olan, yoksul vatandaşlara özel önem gösterilecek. Başkanlar kimin ne durumda olduğunu bilecek ve ona göre hemen yardım edecek. Ak belediyecilikle Vatandaşın elektrik ve su sıkıntıları, yollardaki çukurların kapatılması gibi sorunlarına öncelik verilecek. Hizmetler ile ilgili en küçük bir sıkıntı bile ortaya çıkmayacak. Kısa bir özetle paylaştığım Ak Belediyeciliği İnşallah tüm Mersin ve İlçelerinde yaşayarak göreceğiz. Saygılarımla.

Mustafa Mızrak / Gazeteci Yazar / Mezitli Belediye Başkan A.Adayı

Bu yazı 15413 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar