AKILLI İNSANIN YATAĞI
Mustafa MIZRAK

Mustafa MIZRAK

SEVGİ SOFRASI

AKILLI İNSANIN YATAĞI

17 Eylül 2017 - 20:24
loading...

“Barış uğruna ölmek istiyorum. İnsanlar savaşa karşı direnmedikleri sürece, hiçbir şey savaşı durduramaz. Barış gibi inandığımız bir dava uğruna ölmek, savaş gibi inanmadığımız bir şey için acı çekmekten iyi değil midir?”

Barış savunuculuğu aynı zamanda bir kültür sorunudur. Kaldı ki biz BARIŞ ELÇİLERİ OLDUĞUMUZU savunmuyor muyuz

 

Millet, huzurlu, hoş görülü olmayı, temelde varsa maneviyatının devlet işlerinin dışında tutularak yaşatılmasını istemiyor muyuz.

 

Özgürlükler kısıtlanamaz. Fikir özgürlüğü ve basın özgürlüğü yok edilemez

Elleriniz ölüm kusuyorsa barış istemeye hakkınız yok.

Kalkıp Türkiye için şiirler yazacak destanlar dizeceksiniz,ardından şehirleri harabeye çevirip kanla sıvayacaksınız. YETER ARTIK ‘’’EDİ BESE’’ Kim duyar sesimi feryadımı kim ne kadar dikkate alır bilmem ama şuan çocuksu yüreğimle dua ederek  ağlıyorum.

Körpecik bir çocuğun ideallerini, karanfillerin kokusu süsleyemez.Geçin artık bu süslü manevraları.İllaki öldürülecekse insanlar bırakın BARIŞI haykırırken öldürülsünler..

 

 

Artık daha çok bilinmeli ki

Emperyalizm doğuda barışı istemiyor! Kan üzerinden, bölme ve yönetme üzerinden Ortadoğu’yu Türkiye yakın sınırlarının üzerinden de kuşatmak istiyor.

 

Birileri söylemiş diye değil, kendi yaradılışıma uyarak, üstelik aşırılığa bile

kaçarak, bütün insanları Kardeşim sayıyorum. Tüm insanları kucaklıyorum. Dünya ile akrabalığımı kendi ulusumla akrabalığımın üstünde

tutuyorum. Doğduğum yerin pek o kadar düşkünü değilim.

Doğa bizi özgür ve bağımsız yaratmış,

bizse tutup kendimizi birtakım çemberler içine hapsediyoruz..Yada hapsettiriliyoruz.

 

 

 Yaşam biçimimize,inançlarımıza, türkülerimize, masallarımıza, şiirimize bir bakalım. Barış ne kadar önemli bizim için? Barışı gerçekten istiyor muyuz? Kültürümüz buna yatkın mı?

 

Savaş insanlığın yüz karasıdır; çünkü savaş dünyada derin yaralar açıp insanlığın ekonomik ve siyasal anlamda derin çöküntüler içerisinde kalmasına yol açar.

Dünyanın oluşumundan bu yana insanoğlu barış içerisinde bir arada yaşamanın yollarını aramıştır. İlk çağlardan bu yana insanlar bir araya gelerek bir takım tehlikelere karşı kendilerini korumak istemişledir. Bunu da başarmışlardır. Hani, karanlığın ardından doğacak bir güneş vardır ya, işte barış bence budur; çünkü ancak barış karanlık ortamlara ışık verebilir. 

Daima barış içerisinde olmak, her zaman mutlu olmak demektir.

Çünkü milletin beklediği şey müreffeh ve huzurlu bir gelecektir. Bizler tüm coğrafyaların içinde olan bir Anadolu medeniyetinin sahipleriyiz. Budur bizi tüm kültürlerle kaynaştıran ve barışık olmayı sağlayan. SEVGİYLE KALIN.

Bu yazı 8817 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar