BANA BAK BEN BURADAYIM...
Mustafa MIZRAK

Mustafa MIZRAK

SEVGİ SOFRASI

BANA BAK BEN BURADAYIM...

22 Ağustos 2017 - 17:52
loading...

Ateizm, Tanrı inancının reddidir. Ateist, Tanrı’sının varlığının gösterilemeyeceğini, dolayısıyla tüm dayanaksız iddialar gibi temel ve varsayılan tavır olarak reddedilmesi gerektiğini düşünür. AMA SADECE DÜŞÜNÜR, ARAŞTIRMAZ. KUTSAL KİTAPLARI OKUMAZ .Sadece materyalizm okur. İdealist felsefe okumak işine gelmez. Dikkat edilirse burada en önemli ayrıntı, Tanrı kavramıdır.Başlangıçtan bu yana var olan her şeyin yaratıcısı TANRI’MIDIR yoksa madde maddeyi mi yaratmıştır.

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla sanal ortamda bu konular çok tartışılmaya başlanmıştır. Burada reddedilen bu kavramın zihinlerdeki varlığı değildir. Zihinde var olan bir kavramın, dış dünyadaki varlığı iddiası reddedilmektedir.Sözde bu reddedişin bilimsel temellere dayanmadığını itiraf ederler ama ateist inanışın kendilerini Cehennemden muaf kıldığını sandıkları için inanmaya devam ederler.

 

KİTAPLAR VE DOĞA ARACILIĞI İLE KONUŞMUŞTUR. Tanrı’sızlık iddiaların tamamı kum üzerine kurulan ve her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan ev gibidir. Ateizm dünyayı açıklama iddiasında olan bir görüş ya da bir felsefi akım değildir.Ateistler evrenin kökeni, canlıların ortaya çıkışı, hayatın anlamı gibi temel konuları bilinmezliğe havale etmişlerdir.

Kendilerini ateist olarak nitelendiren insanlar genellikle kafa yorup araştırma yapmış ve bilinçli bir şekilde Tanrı kavramına inanmamayı seçmiş insanlar değildir.Dünyaya kızgın olduğu için ateist olan yine milyonlarca insan vardır. Bir ateist dinin dünyaya zarar verdiğini düşündüğü için çevresindeki dinsel düşünceyi temsil eden kavram ve kişilerden hoşlanmaz.

 

AMA BİR İNSAN VARLIĞINA İNANMADIĞI BİR ŞEYDEN NEFRET EDEMEZ. Toplumda ahlaki prensiplerin din kökenli olması gerektiği önyargısı mevcuttur. Bu yüzden ateistlerin ahlaksız olabileceği, onları ahlaklı birer birey olmaya iten bir sebep bulunmadığı gibi yanlış bir inanç mevcuttur.Ahlak kavramı her ne kadar inançlarla bağdaştırılsa da hiç kimse tam olarak inançlarından dolayı yada ineçsizliğinden dolayı AHLAKSIZ OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ.

Ahlak farklı kavramları içeren başlı başına toplumsal bir var yaşam biçimidir.Ve ahlak görecedir. Vicdanla ahlakı karıştırmamak gerektiğine inanıyorum. Çağdaş ve bilimsel temellere dayandırılabilecek dünyevi temelli ahlak anlayışı çoğu ateist tarafından savunmaktadır. Ateizm, herhangi bir DİNSEL soruya cevap verme gayesindeki bir düşünce biçimi değildir.

Ateizm, İNSANSAL AHLAKIN DEĞİL yalnızca, Tanrı’nın varlığını reddetmek demektir. AMA BEN EN GÜZEL AHLAKIN İNANÇSAL AHLAK OLDUĞUNU ISRARLA SAVUNANLARDANIM.

 

Sosyal ve ekonomik olarak az gelişmiş ülkelerde tartışılması en tehlike iki önemli konu vardır. DİN ve CİNSELLİK. Çünkü bu her konuda ülkemizde namahrem olarak kabul edilir.Bu konularda kitaplar okunmaz,araştırmalar yapılmaz,konuşulmaz.Okunan kitaplarda anlaşılmaz.Bu konularda gerçekleri söylediğiniz vakit ya DİNSİZ KAFİRSİNİZ yada NAMUSSUZ.

Oysa ne kafirin anlamı tam olarak bilinir nede namusun bacak arasında olmadığının. Yazıma başlarken bilinmesini isterim ki BEN ATEİST DEĞİLİM. TANRI’NIN VARLIĞINA VE BİRLİĞİNE İMAN EDİYORUM.

Tanrı’nın geçerli bir şekilde tanımlanmadığı veya tanımlanamadığı ısrarla söylerler ama ortaya net bir kavram koyamazlar. Neyin varlığı veya yokluğundan bahsedildiği belli değildir. Maalesef hala Tanrı kavramı ile tanışmamış milyonlarca insanlar mevcuttur.

Ama bu insanların hiç bir mazereti yoktur.

 

Sonuç olarak TANRI’NIN VARLIĞINI göz ardı edip, temcit pilavı gibi Evrim türlerin rastlantıyla oluştuğunu iddia etmek onulmaz bir cahillik ve demagojik bir çarpıtmadır.Tanrı’nın varlığına dair milyonlarca kanıt varken ateizm Tanrı’nın olmadığını neye dayanarak söyleyebiliyor

Ayrıca, nasıl tanımlandığına bağlı olarak Tanrı’nın var olmadığının kanıtlanması da mümkün değildir. DEĞERLİ DOSTLAR BU KONUDA YÜZLERCE KİTAP OKUYUP ARAŞTIRMALAR YAPTIM AMA AKADEMİK OLARAK TEOLOJİ EĞİTİMİ ALMADIM. İnançsal konular hassastır ve derin bilgi gerektirir. Hatalarım oldu ise lütfen bağışlayın. SEVGİYLE KALIN ÇÜNKÜ SEVGİNİZ YOKSA İÇİ BOŞ ÇINLAYAN BİR BAKIR KAPTAN FARKINIZ OLMAYACAKTIR.

Bu yazı 2001 defa okunmuştur .

Son Yazılar