EY MAVİ GÖKLERİN BEYAZ VE KIZIL SÜSÜ...
Nisa Nur ÇAVUŞOĞLU

Nisa Nur ÇAVUŞOĞLU

EY MAVİ GÖKLERİN BEYAZ VE KIZIL SÜSÜ...

15 Mayıs 2016 - 21:54
loading...

Bayrak bir milletin bağımsızlığının ve özgürlüğünün sembolüdür. Milyonları tek bir renkte toplayan ve göklerde süzülen kutsal emanettir. Mustafa Kemal Atatürk ün dediği gibi “ Bayrak, bir ulusun onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilmez ve çiğnenmez.” Özellikle de şehit kanından rengini almış Türk Bayrağı asla çiğnenemez.

Bizim özgürlüğümüz, namusumuz, şerefimiz, onurumuz ve emanetimizdir bayrak. Bayrağına sahip çıkmak milletine, devletine ve mukaddesatına sahip çıkmaktır. Geçmiş tarihimizden günümüze kadar olan savaşlara bakarsak düşman kat be kat senden fazla veyahut senden az olsa bile kalendeki şanlı bayrak yere düştüğünde o savaş senin için bitmiştir. Çünkü bayrak Vatan ve milletin namusu olduğu gibi aynı zamanda simgesidir de.

Sen ki o simgesine dahi sahip çıkamıyorsan ve laf söyletebiliyorsan namusundan şüphe duymaya başlamalısın. Senin bayrağına başka ülkenin vatandaşı sahip çıkmayacağına göre ve eğer ki sende sahip çıkamıyorsan VATANIM dediğin bir avuç toprağa bile tutunamazsın! Bir insan mabetsiz olabilir ama vatansız olamaz! Bugün bayrağımıza el uzatmak isteyen iç ve dış düşmanlar karşısında bayrağımıza sahip çıkmalıyız. Özellikle genç neferler daha çok sahip çıkmalıdır. Günümüzde vatanım, devletim, ırkım diyenler ne kadar sahip çıkmaktadırlar merak konusu…

Laf olsun diye söylenecek şeyler değildir bunlar. Bu vatan topraklarında yaşayıp da bayrağına sahip çıkmayan kesime sormak istiyorum. Özelliklede Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşamakta olan genç kesime…

Yaşadığımız bu vatan topraklarının her karesinde dedelerimizin, büyüklerimizin bedenleri yatmaktadır. Sen solmayan bu güllerin sebebini verilen o sular mı sanırsın? Yaşadığın özgürlüğü kendin mi kazandın sanırsın?

Ey gencim bayrağına sahip çıkmıyorsan sen kendini ne sanırsın! Unutma sen öyle bir ecdadın torunusun ki kanları bayrağımızda, şanları şanımızda ilelebet sürecektir.

Bu yazı 3669 defa okunmuştur .

Son Yazılar