Görebilmek...
Semra ÇELİK

Semra ÇELİK

Görebilmek...

19 Ekim 2017 - 19:07

Görüyorum sandığımız çok şeye hitaben; görmediklerimiz ve duymadıklarımızla ömrümüz harap olmaktadır. Baktığımız halde görmemekten bahsediyorum. Çünkü bunun yolu anlamaktan geçer. Algılamaya çalışmadığımız dünya bize kör muamelesi yapar. Sendeleye sendeleye yaşarız belki de. Düşe düşe, yaralana yaralana yaşlanırız. Gözler kapalı diye bütün bunlar... Bütün bunlar, kişiye merheme giden yolu kapatmaktadır. Bütün bunlar yaralarımızın tedavisine talip olmamaktır. Yaralarımızın kendiliğinden iyileşmesini beklemekten farkı yoktur. Oysa anlamaya dayalı bakışlarımız bize çok şey öğretir. Hayatı öğreten, bize gözlerimizdeki bandı kaldırıp etrafa daha berrak bir şekilde bakmaktır. Güneşin doğduğunu ancak o şekilde görebiliriz. Ellerimizi uzattığımız kadar güzellikler de bize el verir. Bakıp görebildiğimkz kadar da varlığımızı sürdürebiliriz kendi kendimizin sahnesinde. Şuursuzca yaşayarak değil...

Bu yazı 1627 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Bindv.
  2 yıl önce
  Anlamlı
 • İsmail berber
  2 yıl önce
  güzel temennilerde bulunuyorsunuz lakin biz mahallede,otobüste çarşı ve pazarda kimse kimseyi görmüyor,görmezden geliyor merhaba deyince ürküyor ne oluyoruz diyor..selefilik mi?
 • Semra Çelik
  2 yıl önce
  Selefilik başka bir şey; ancak insanların görüş açılarının sebeplerini anlamak gerekir ilk başta, vermek istediğimiz mesajı bu şekilde daha iyi aktarabiliriz belki de.
 • Tayfun
  2 yıl önce
  Semra hocam sen baya yaziyormussun ya

Son Yazılar