Kendini gerçekleştiren kehanet...
Semra ÇELİK

Semra ÇELİK

Kendini gerçekleştiren kehanet...

15 Kasım 2017 - 12:50
loading...

Düşüncelerin sözlerine, sözlerin de davranışlarına yansır. İyi bak hayata, iyi gör ya da kötü bak, kötü gör. Yani nasıl bakarsan öyle görürsün. Yani başına gelenleri nasıl yorumlarsan bir anlamda bunun gerçekten de böyle olduğunu görürsün.

Yani nasıl ? Hiçbir zaman iyi bir anne olamayacağım dersin ve gerçekten de iyi bir anne olamazsın. Okulu uzatacağım dersin ve okulu uzatırsın. Bu sıkıntıları da aşacağım dersin, aşarsın. Bu insanları da kazanacağım der kazanırsın. Başaracağım der başarırsın, kaybedeceğim der kaybedersin... O yüzden her zaman ağzını hayra aç. Kendi sözlerinle belayı çağırma. Pollyanna ol demiyorum ancak geleceğe dair karamsar da olma. Başına gelen her şeye ah vah eyleme. Oturup bir çaresini bulmaya ve bu işi nasıl halledebilirim diye beynini yormaya bak.

Şu sözlerimi de unutma: Kendini aptal olarak görmeye başladığında öyle hissedersin ya da cesur olduğunu düşündüğünde öyle görünürsün. Bu, her zaman℅ 100 böyle midir? Hayır değildir. Ama genellikle böyledir. Kendini korumak istiyorsan kendini sev.

Bu yazı 1691 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar