Yaşamak Dediğin…
Sevinç Gizem Bozkurt

Sevinç Gizem Bozkurt

Yaşamak Dediğin…

01 Temmuz 2020 - 15:04 - Güncelleme: 02 Temmuz 2020 - 14:15

Doğanın iyileştirici gücüne her daim inanmışımdır. Yaprakların hışırtısı, bulutların sonsuzluğu, bin bir minik canlının çalışma gayreti,  hepsi bir olup, insan ruhuna ve bedenine şifa sunuyor. Doğada vakit geçirebilen herkes bunu deneyimleyebiliyor ve bilimsel araştırmalar da aynı doğrultuda sonuç veriyor.

Hangi duygu durumunda olursam olayım, yürümek, toprağı eşelemek, ağaç kovuğuna sarılmak, su birikintilerine minik taşlarla halkalar çizmek , bir taştan diğerine zıplamak tarif edemeyeceğim ölçüde dingin ve huzurlu hissettiriyor. İşte bu sebeple sabahları erken kalkıyor, hayallerimi, heyecanımı ve beni bekleyen sürprizlerimi de sırtlanıp yola çıkıyorum. Yürüyorum… Yürüyorum… Ve güzellikler görebilmeyi, daha da önemlisi mevcut güzellikleri hissedebilmeyi ümit ediyorum. Ümit ümit çiçekleniyor görebildiklerim. Kaynağından içtiğim su daha berrak, üzerine bastığım toprak daha yoğun, ellerinden tuttuğum yabani otlar daha kavrayıcı oluyor birden. Gerçekten görmek isteyince, her şey bambaşka bir anlam ile tahayyül ediyor. Ve insan işte yaşamak bu’ demekten alamıyor kendini.

Yolda olma çabalarımın en ikna edici sebebi; bir gün sahip olduğum maddi, fiziksel ve manevi gücü kaybedersem ‘’varlığında doyasıya, ayaklarım koparcasına, nefesim kesilircesine yaşadım’’ diyebilmek. Pişman olmamak, kaybetmeden kıymetini bilmek istiyorum. Tıpkı güzeller güzeli Peygamberimiz (sav)’ in dediği gibi; ‘hastalık gelmeden sıhhatimin, ihtiyarlık gelmeden gençliğimin, fakirlik gelmeden zenginliğimin, meşguliyet gelmeden boş zamanımın ve ölüm gelmeden yaşamın kıymetini bilmek ve şükrünü kendi türünden eda edebilmek istiyorum. Ve bu dünyada var edilmenin hakkını vermek..

YAZARLA İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Bu yazı 2450 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar